Celní správa České republiky
Celní úřad pro Středočeský kraj
Washingtonova 11
110 00 Praha 1
V Praze 7. 5. 2020

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Středočeský kraj

Dealer prodával marihuanu v Kinder vajíčkách

Středočeští celníci chtěli skupinu osob upozornit na povinnost nošení roušek, ale podezřelé chování mužů celníky přimělo k důkladné kontrole.

Ve středu 6. 5. 2020 po druhé hodině odpoledne prováděla mobilní hlídka celníků svou kontrolní činnost ve Slaném na Kladensku. Při projíždění ulicí Na Dolíkách si celníci všimli skupiny lidí bez roušek, kteří tak porušovali vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19. Přítomnost osob za objektem teplárny a jejich podezřelé chování po příchodu hlídky přimělo celníky k důkladné kontrole.

Celníci na místě zkontrolovali čtyři muže české národnosti. Celkem u nich celníci zajistili téměř 60 gramů sušené rostlinné látky, která vzhledem i zápachem připomínala marihuanu. Kontrolou a z výpovědi mužů hlídka středočeských celníků zjistila, že jeden muž marihuanu prodával a dva nakupovali. U čtvrtého muže nebyla žádná OPL nalezena, tento muž také hlídce tvrdil, že pouze doprovází kamaráda. Dealer měl rostliny marihuany připraveny k prodeji v různých gramážích a obalech, například ve žlutých plastových kapslích z Kinder vajíček.

Hlídka celníků u tohoto muže pojala podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného přechovávání a distribuce omamné a psychotropní látky, u dalších dvou pak ze spáchání přestupku neoprávněného přechovávání návykové látky v malém množství pro vlastní potřebu podle zákona o návykových látkách.

Celníci látku zajistili a přivolali Policii ČR, která si celý případ převzala. Pachateli hrozí potrestání odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitým trestem.


Seznam obrázků


 
nprap. Yvona Matějková
Tisková mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj
tel: +420 261 334 680
mobil: +420 720 748 300
e-mail: y.matejkova@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: