CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Středočeský kraj
Washingtonova 11
110 00 Praha 1

V Praze 13.02.2023


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Středočeský kraj

Celníci stále častěji ve vozidlech objevují pašované cigarety

Středočeští celníci zajistili 6 400 kusů nezdaněných cigaret. Stalo se tak při běžné kontrole vozidel na 52. km dálnice D1 ve směru na Prahu.  Únik na spotřební dani přesáhl 22 500 Kč.

Ve čtvrtek 9. 2. 2023 v jednu hodinu ráno si hlídka středočeských celníků vytipovala ke kontrole osobní vozidlo Ford S-Max francouzské imatrikulace. Ve vozidle se nacházelo pět osob (tři muži a dvě ženy) rumunské národnosti. Na dotaz celníků, zda vezou alkohol, cigarety, či jiné zboží podléhající zákazům či omezení řidič odpověděl, že nic takového nepřeváží. Na místo byl přivolán psovod se služební fenou Daisy, která je vycvičená na vyhledávání tabákových výrobků. Ta po chvilce označila prostor za zadní řadou sedadel a přihrádku spolujezdce. Následně hlídka celníků provedla celkovou fyzickou kontrolu tohoto prostoru, kde na různých místech ve vozidle (pod zadními sedačkami, za zadními sedačkami a v přihrádce u spolujezdce) byly ukryty cigarety, které nebyly opatřeny žádným kolkem. Celkem bylo nalezeno 6 400 ks cigaret zn. Marlboro a Regina Blue. K vlastnictví cigaret se přiznal řidič vozidla, který k nim nedoložil žádné doklady. Kontrolovaná osoba dle sdělení cigarety zakoupila v Rumunsku a převáží je do Francie. 
Středočeští celníci vyčíslili únik na SPD na částku přesahující 22 500 Kč. Zboží bylo zajištěno a celníci pokračují v dalším vyšetřování.
Mimo jiné lustrací vozidla bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba užila zpoplatněnou komunikaci bez úhrady časového poplatku, za což jí byla uložena bloková pokuta ve výši 2000,-Kč.  


por. Yvona Matějková
Tisková mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj
tel: +420 261 334 680
mobil: +420 720 748 300
e-mail: y.matejkova@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky