CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Ústecký kraj
Hoření 3540/7A
400 11 Ústí nad Labem 11

V Ústí nad Labem 06.04.2018


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Kontrola hazardu na severu Čech

V rámci celorepublikové akce celní správy zaměřené na potírání nelegálního hazardu s názvem "STAR" zajistili ústečtí celníci 25 kusů technických hracích zařízení, tzv. kvízomatů druhé generace. 

Během velikonočních svátků provedli celníci kontroly v pěti vytipovaných provozovnách (v Teplicích, Duchcově a Litvínově), v nichž zadrželi 12 kusů kvízomatů typu Diamond Level, 11 kusů typu iStars a 2 kusy typu Kvíz. Jejich majitelé je provozovali bez platných povolení Ministerstva financí k provozování hazardních her. Nelegální hrací automaty, včetně zatím nezjištěné finanční hotovosti, celníci z provozoven odvezli.

Výrobci technických hracích zařízení se snaží různým způsobem obejít definici technické hry danou zákonem, a tak do herního spektra klasického výherního automatu začlenili dovednostní či vědomostní prvek. Celní správa však i tato zařízení považuje za hazardní hru naplňující definici zákona o hazardních hrách a přikročila k této rozsáhlé kontrolní akci. (Výsledky celostátní akce viz tisková zpráva Generálního ředitelství cel včetně foto a video, odkaz zde.)

Příslušníci dohledu od začátku loňského roku, kdy převzali dozorovou činnost nad nelegálním hazardem, provedli na území Ústeckého kraje 189 kontrol, při nichž zjistili porušení zákona v 76 případech. Zabavili 45 výherních hracích přístrojů, jednu elektromagnetickou ruletu včetně stolu pro živou hru a 32 kvízomatů.

Za porušení zákona o hazardních hrách mohou celní úřady ve správním řízení uložit provozovatelům pokutu až do výše 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů.

 

 


por. Jiří Nejedlý
Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj
tel: +420 475 667 216
mobil: +420 731 421 645
fax: +420 475 667 310
e-mail: nejedly@cs.mfcr.cz
Skočit na začátek stránky