CZ EN Translate
Menu
Celní správa České republiky
Celní úřad pro Ústecký kraj
Hoření 3540/7A
400 11 Ústí nad Labem 11

V Ústí nad Labem 31.08.2018


TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Celní úřad pro Ústecký kraj

Kontroly hazardu na severu Čech nepolevují

Další pět nelegálních heren odhalili ústečtí celníci v uplynulých srpnových dnech. Zadrželi v nich 27 výherních zařízení v hodnotě bezmála 2,5 milionů korun.

V rámci kontrol hazardu si ústečtí celníci vybrali ke kontrole dvě provozovny v Kadani a po jedné v Děčíně, Chomutově a Teplicích. Šli najisto. Provozovatelé si totiž neopatřili příslušná povolení od ministerstva financí.

Z děčínského bistra kontroloři odvezli pět kvízomatů, z baru v Chomutově o jeden méně a z teplického baru dva kvízomaty. V Kadani nejprve zadrželi v baru sedm přístrojů a následně v nonstopu dalších devět. Ve skladu tak skončilo celkem 15 kvízomatů typu JEWEL a 12 kvízomatů typu POPCORN. K tomu ještě ostatní věci související s hazardem jako klíče k hracím zařízením a finanční hotovost ve výši 11.700 korun.

Celníci kontrolovali i legální provozovny. Po dvou hernách v Mostě a Hostomicích na Teplicku a kasino v Žatci. Kontrolní skupina zjistila ve dvou hernách, že personál neprovádí identifikaci návštěvníků při jejich vstupu do provozovny, v herním prostoru jedné herny nebyly umístěny na viditelném místě herní plány, v další herně nebyl dodržen zákonem stanovený počet herních pozic koncových zařízení technické hry a v kasinu počet stolů živé hry.

Zjištěná porušení zákona o hazardních hrách budou projednána v rámci správního řízení, provozovatelům hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého herního zařízení, jenž k provozování nelegální hry sloužilo.

Od začátku roku provedli celníci v Ústeckém kraji téměř 140 kontrol zaměřených na provozování hazardních her, porušení zjistili v 73 případech, odhalili 23 nelegálních heren a z nich odvezli 94 ilegálně provozovaných technických hracích zařízení.


por. Jiří Nejedlý, DiS.
Tiskový mluvčí CÚ pro Ústecký kraj
tel: +420 475 667 369
mobil: +420 731 421 645
fax: +420 475 667 310
e-mail: nejedly@cs.mfcr.cz