Celní správa České republiky
Generální ředitelství cel
Oddělení Vztahů k veřejnosti
Budějovická 7
Praha 4
V Praze 13. 1. 2017

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Generální ředitelství cel

Ocenění u příležitosti 20. výročí založení střediska služební kynologie

V pátečních večerních hodinách 13. ledna se v reprezentačních prostorách Černínského paláce, sídle ministerstva zahraničních věcí, uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti oslav 20. výročí založení Výcvikového zařízení služební kynologie Celní správy ČR v Heřmanicích. Pozvání na akci celní správy přijal ministr financí Andrej Babiš a jeho náměstkyně Alena Schillerová.

Středisko v Heřmanicích má od roku 2005 statut Regionálního výcvikového střediska Světové celní organizace – WCO a od doby svého založení se stalo špičkou na národní i mezinárodní úrovni. Trvale spolupracuje s partnery z jiných českých bezpečnostních sborů i zahraničních celních správ (Rakousko, Německo, Slovensko, Lotyšsko, Bulharsko, Gruzie, USA, Republika Peru a Francie).  Svůj věhlas by nezískalo bez profesionálního přístupu všech zaměstnanců regionálního střediska v čele s jeho vedoucím Josefem Dušánkem.

Mezi dvaceti oceněnými, kteří obdrželi Pamětní plaketu vydanou u příležitosti 20. výročí založení VZSK CS, bylo i pět zástupců zahraničních celních správ (Lotyšsko, Německo, Rakousko, Slovensko, USA), kteří získali ocenění za osobní přínos a rozvoj kynologické spolupráce mezi celními správami. Oceněnými byli i současní a bývalí zaměstnanci celní správy, kteří se svou pílí a aktivitou zasloužili o rozvoj a šíření dobrého jména heřmanického kynologického střediska. Pamětní plakety jako vysoké ocenění Celní správy ČR předali ministr financí, jeho náměstkyně a generální ředitel GŘC Milan Poulíček.

Ministr financí ve svém projevu zdůraznil: „Vysokou profesionalitu střediska jsem mohl posoudit již při své loňské podzimní návštěvě v Heřmanicích. Příjemně mě překvapilo, že v podstatě malé a skromné zařízení dosáhlo věhlasu v pravdě světového formátu. Pevně věřím, že osobní nadšení a vytrvalost zaměstnancům, stejně jako rodinná atmosféra tohoto střediska vydrží i do budoucna. Vždyť právě díky ní se sem kynologové z celého světa tak rádi vracejí."

Generální ředitel GŘC Milan Poulíček závěrem středisku popřál hodně sil pro udržení získaného mezinárodního kreditu: „ S ohledem na nově získané kompetence, mezi které patří například kontrola hazardu přímo v terénu, je výcvik psů na vyhledávání bankovek i obranných psů nutností. Těšme se na další úspěchy našich čtyřnohých pomocníků. "


Seznam obrázků


 
kpt. Ing. Hana Prudičová
Tisková mluvčí GŘC
tel: +420 261 331 921
mobil: +420 607 007 937
fax: +420 261 332 100
e-mail: media@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: