Celní správa České republiky
Generální ředitelství cel
Oddělení Vztahů k veřejnosti
Budějovická 7
Praha 4
V Praze 26. 1. 2017

TISKOVÁ ZPRÁVA CELNÍ SPRÁVY
ČESKÉ REPUBLIKY

Generální ředitelství cel

Ve čtvrtek 26. ledna představilo Generální ředitelství cel na tiskové konferenci výsledky činnosti celní správy za rok 2016

U příležitosti Mezinárodního dne celníků se ve vzdělávacím středisku Celní správy ČR konala tisková konference, na níž ministr financí Andrej Babiš, náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a Milan Poulíček - generální ředitel Generálního ředitelství cel, společně představili nejen výsledky činnosti celní správy v loňském roce, ale i plány letošního roku. Doplňujícím programem byla ukázka zajištěných padělků, zvířecích trofejí a výstavka medailí, které byly v minulosti udělovány jako projev ocenění pracovníkům za jejich osobní přínos k organizaci.

 

Před tiskovou konferencí se uskutečnilo slavností oceňování nejlépe hodnocených příslušníků a zaměstnanců. Mezinárodní den celníků je ve světě oslavován od roku 1982 a je spojen s 1. zasedáním Rady pro celní spolupráci v Bruselu, které proběhlo v roce 1953 právě 26. ledna. V roce 1965 se členem WCO stalo i tehdejší Československo. WCO má v současné době 179 členů. V Rezoluci Rady pro celní spolupráci bylo mimo jiné zdůrazněno, že oslava není povinnost a závisí na každé celní správě, jaký způsob zvolí. Bylo doporučeno, že je vhodné v rámci oslav odměnit osoby, které se nejvíce zasloužily o rozvoj organizace v mezinárodní oblasti i ve vlastním výkonu celní služby. Důležité je zvýšit povědomí veřejnosti o práci celníků a vysvětlit jejich význam nejen jako represivní složky, ale zároveň jako službu a práci v zájmu veřejnosti.

 

O aktivní účasti Celní správy ČR ve WCO svědčí fakt, že v roce 2005 získalo Výcvikové zařízení služební kynologie celní správy v Heřmanicích statut regionálního střediska WCO (opravňuje ke školení zahraničních kynologů i udělování certifikátů WCO). Čeští celníci mají v současnosti i svého pracovníka přímo ve WCO (oblast sazebního zařazování zboží).

Podrobná informace o výsledcích v oblasti potírání nelegálního hazardu, dohledu nad dodržováním zákona o evidenci tržeb, analýza nárůstu výběru spotřebních daní a zajímavosti v oblasti pátrání, včetně konkrétních případů, jsou přílohou tiskové zprávy.


Výsledky činnosti a aktuální plány Celní správy 

 


Seznam obrázků


 
mjr. Ing. Martina Kaňková
Tisková mluvčí GŘC
tel: +420 261 331 931
mobil: +420 724 431 127
fax: +420 261 332 100
e-mail: media@cs.mfcr.cz
 
Ohodnoťte srozumitelnost a užitečnost: