CZ EN Translate
Menu
  • Úvod
    • Ukončení provozu webového klienta provozovaného Celní správou ČR pro režimy tranzit a vývoz a jejich částečné nahrazení

Ukončení provozu webového klienta provozovaného Celní správou ČR pro režimy tranzit a vývoz a jejich částečné nahrazení

​​Aktualizace ke dni 13. 11. 2023

Tranzit – NCTS
Formulář pro podání tranzitního celního prohlášení je připraven, na níže uvedeném odkaze nabízíme možnost využití elektronického formuláře, jako náhradní řešení do doby vyvinutí nových webových klientů s plnou funkčností. Formulář je možné využít pouze pro standardní podání tranzitního celního prohlášení. Součástí formuláře je příručka, která je k dispozici v části „Pokyny k vyplnění“.​

Formulář pro podání tranzitního celního prohlášení​

​​
Vývoz - AES
V souvislosti s přechodem na modernizovaný elektronický systém AES pro zpracování celních prohlášení pro režim vývoz a ukončením funkčnosti webového klienta pro podávání vývozních celních prohlášení Vám na níže uvedeném odkaze nabízíme možnost využití elektronického formuláře, jako náhradní řešení do doby vyvinutí nových webových klientů s plnou funkčností. Formulář je možné využít pouze pro standardní podání vývozního celního prohlášení a je doplněn o krátkou příručku, která popisuje základní využití formuláře.


Aktualizace ke dni  29. 9. 2023

Celní správa ČR připravila elektronické formuláře jako částečnou náhradu za funkčnosti, které doposud poskytoval webový klient pro režim vývoz a tranzit. V současné době probíhá jejich testování, jakož i testování zapojení do technologického prostředí Celní správy ČR. O dalším postupu Vás budeme informovat.


​Dne 2. 10. 2023 přechází Celní správa ČR na novou verzi tranzitního systému NCTS (fáze 5) a zavádí i modernizovaný systém pro vývoz (AES). Celní správa ČR změnu k uvedenému datu provádí v souladu s Pracovním programem pro vývoj elektronických systémů stanovených v Celním kodexu Unie a jejich uvedení do provozu (Rozhodnutí Komise (EU)2019/2151).

Od tohoto data již nebude dostupný webový klient provozovaný Celní správou ČR pro režimy tranzit a vývoz, jakožto bezplatný nástroj pro podávání elektronických celních prohlášení. Na vývoji nového webového klienta Celní správa ČR pracuje.

Pro podání elektronických celních prohlášení do režimů tranzit a vývoz lze využít komerčních programů od výrobců celních softwarů nebo služeb celních zástupců.

Celní správa ČR vyvíjí jakožto dočasnou možnost za webového klienta podání elektronických celních prohlášení do režimů tranzit a vývoz prostřednictvím elektronických formulářů, které bude možné využít pouze ve výjimečných případech a po omezenou dobu. Elektronické formuláře však nebudou poskytovat všechny funkčnosti jako webový klient, nebude je např. možné použít pro zjednodušené postupy. V režimu vývoz nebude uplatňován proces automatického propuštění zboží. 

Stránka byla publikována dne: 23.11.2023 20:37
Skočit na začátek stránky