CZ EN Translate
Menu

Statistiky z oblasti spotřebních daní a ekologických daní - úvod

Důležité upozornění

Zveřejňování následujících dat na internetových stránkách Celní správy ČR není plněním zákonné povinnosti Ministerstva financí ČR ani Celní správy ČR, ale je významným projevem snahy poskytnout veřejnosti maximální množství dostupných informací.

Datové soubory zde zveřejněné jsou určeny zejména pro subjekty zabývající se výrobou a obchodem s danou komoditou vybraných výrobků podle zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění (dále jen „ZSpD“) nebo podle zákona č. 261/2007  Sb., o stabilizaci veřejných rozpočtů, část čtyřicátá pátá až čtyřicáctá sedmá.

Zdrojem dat jsou vybrané údaje z řádných a dodatečných daňových přiznání týkající se vybraných komodit výrobků, které jsou předmětem spotřební daně nebo daně "ekologické".

Účelem programového vybavení pro správu spotřebních daní není tvorba statistických výstupů, a proto lze získat pouze některé přehledy, které nad to mají určitá interpretační omezení.

Pro další využití dat je nezbytná alespoň základní znalost daňové problematiky a důkladné seznámení s vloženými komentáři.

Vstup do statistik

Stránka byla publikována dne: 31.10.2011 14:31
Skočit na začátek stránky