CZ EN Translate
Menu

Evidence pěstitelského pálení

 Bez názvu

Celní správa předkládá touto cestou odborné veřejnosti provozní pracovní pomůcku Šablona EPP, poskytovanou zdarma a využitelnou jak k lokálnímu zpracování seznamů pěstitelů, tak i k předávání povinných dat na celní úřad.

Kdo pomůcku využije
Pomůcku využijí daňové subjekty ("pálenice") podávající daňové přiznání ke spotřební dani z lihu dle § 18 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (dále jen DAP18).

Jak je možno pomůcku využít

  1. Lokální využití v pálenici - cyklická tvorba seznamů pěstitelského pálení na základě formátu povinné přílohy DAP18, tisk přílohy DAP18, opětovné využití dat pěstitelů při dalším odběru (urychlení nového zápisu).
  2. Přenos seznamu pěstitelského pálení spolu s DAP18 při podání na celní úřad.

Co je třeba k provozování pomůcky
K provozování pomůcky uživatel potřebuje běžný počítač (PC), na kterém je nainstalován program Microsoft Excel (buď samostatně nebo v rámci softwarového balíku Microsoft Office) od verze 95 a výše. Pomůcka nevyžaduje žádné zvláštní znalosti ovládání, stačí základní uživatelská dovednost při práci v tabulkách Excelu.

Jak je to s licencováním a verzováním
Pomůcka je dodávána k pracovnímu využití tak jak je a zdarma. Vzhledem k "volnému" přístupu ke zdrojové části pomůcky se Celní správa zříká jakékoliv záruky.
Další vývoj pomůcky bude probíhat výhradně dle potřeb Celní správy (s přihlédnutím na uživatelské potřeby). Případné vydání nové verze bude avizováno na této stránce.

Jak získat pomůcku "Šablona EPP"
V následující knihovně "Soubory ke stažení" na této stránce dole je připraven komprimovaný balíček "epp.zip", který obsahuje sešit "Sablona_EPP_verze.xls", kde verze značí příslušné verzování, a soubor "Manual_ds.pdf"

Jak lze získat nápovědu a nějaký postup
V samotném sešitu pomůcky je list s nápovědou a orientačním popisem práce (list "Nápověda").
Ve stahovaném balíčku epp.zip je zabalen soubor se stručným manuálem.
Na této stránce je odkaz "postup práce", který otevře stručný manuál.

  
  
  
  
  
Sablona_EPP_v16 .zipSablona_EPP_v16 853 KB
Skočit na začátek stránky